WE ARE ALL MAD HERE.

Leden 2013

Svět vlků a proč se nezlepšil...

2. ledna 2013 v 15:06 | Aimi
Jo, tenhle článek píšu pod svým druhým jménem, protože někteří Silmarioňáci by nemuseli vědět kdo za článkem stojí. A jsem to já, ta blbá, požná příliš prostořeká, spojící si za svým názorem a ochotná riskovat pro dobro Silmarionu... Ne to by vtip. Ale jsem ta prostořeká, to teda jo. Neonova fanynka, která doufala v nápravu Silmu (zkrácenina od slova Silmarion - pro ty hloupější). Ne, zase blbost - já nedoufala a proto jsem napsala souhlas k protestnímu obrázku. Nevím kdo ho udělal, ale byl to šikovný grafik. Nepřihlásil se pod svým jménem, ale stejně toho udělal dost. A teď bych to měla celé vysvětlit, co?

Na podzim roku 2011 (Velká Bohyně, to už je to tak dlouho?) mi jedna osoba ukázila stránky silmarion.net. Vlastně mě tentokrát nemusela ani přemlouvat, no, každá jsme si sepsala svou registraci, mnohokrát ji opravovaly. Onu osobu přijmuli o několik týdnů dřív, nevzdala jsem to a - anooo! V prosinci 2011 (shodou okolností bylo taky 24. - ale nechápu proč někomu připadá to datum zvláštní?) jsem tedy zjistila, že jsem schválená. Byla jsem šťastná, po dvou měsících se mi konečně splnilo přání. Hrála jsem a bavilo mě to. Moc mě to bavilo. Pak ale přišla jakási špatná doba, ne na Silmarionu, ale v reálu. Silmarion to čekalo až později. Byla jsem tedy nějakou dobu v nemocnici, k Silmarionu jsem se ale nevracela. Bylo to někdy ... konec jara, začátek léta? ... kdo ví. Ale po dlouhém přemlouvání jsem se vrátila. A smazaná jsem nebyla, což mě dost překvapilo.
Od mého "návratu" jsem však psala mnohem méně, mnohem kratší příspěvky. A najednou se to všechno přehouplo v podzim 2012, já psala maximálně dva příspěvky měsíčně, nechtěla jsem o Aiminku přijít a doufala že se k psaní dokopu. Nedokopala. Za to jsem viděla věci, o kterých jsem dřív neměla ani tušení.
Že Elwen sice drží Silm nad vodou, ale protekce se vyskytuje ve velkém množství. Že SazXeen je dlouhodobě neaktivní a vede to tu někdo jiný. Že... mám důvod mluvit tu o někom jiném? Snad ano - správci (včetně Neona, kterého bych byla ochotná nazvat Bohem Silmarionu - a auu! - nechápete co?) se snažili, Elwen s Re se taky snažily, ale... Věřte mi, neměla jsem nejmenší chuť psát. A pak... Neon to prostě vzdal(a). V té chvíli jsem prostě řekla - končím, tady nebudu. A zase jen osoba, která mě na Silmarion přivedla, držela Aiminku nad vodou. S protestem Anonyma se mi znovu rozzářily oči. To bylo v době, kdy jsem se pokusila několik lidí přemluvit, zda by se mnou šli do jakéhosi protestu - jenže nikdo z těch které jsem oslovila nebyl ochotný riskovat svůj profil. Vybouchla jsem a nadávala lidem, u kterých mě to mrzí. Opravdu. A děkuju onomu Anonymovi, který sice neodhalil svou totožnost (a já se mu nedivím, protože kdo by chtěl čelit velice nasrané Elwen?), ale řekl svůj názor veřejně. A jeho obrázek nebyl ani po několika hodinách smazán. Byl tu úspěch. Nebo alespoň já to tak beru. I kdyby se to nepovedlo a Silm by zůstal stejný, někteří by snad něco pochopili.
Přišly Vánoce, Vánoce 2012. Na Štědrý den ráno jsem prostě... No, to už tu bylo v minulém článku. Ale moje první reakce byla - SazXeen napsala článek! A přečeta jsem si to. Ano, pacičky zmizely a to i lidem, kteří by si je zasloužili. Ale někdy prostě pomůže "začít znovu". Mrzelo mě, že Neon není a nechce být správcem. A chápala jsem jak to má Cora těžké.
(Nyní jakási reakce na Elwenin článek "True colours") My jsme Coře nenadávali, nám nevadila Cora. Nám vadil systém. Celý systém jaksi padal a padal na hlavu nám, ne Vám, správcům, ani Vám adminům. Ale mě to je jedno, už je mi to jedno. Simarion se mi jaksi odcizil, nadšení opadlo. Pokud na tohle narazí někdo ze Silmarionu, budu jen ráda za jeho názor. Protože já si ten svůj ze sebe vypsala. Pokud ne - nevadí mi to. Nehodlám odkaz na tenhle článek nikde vzeřejňovat. Možná tohle zase ukážu pouze oné osobě a ta ať s ním udělá to, co považuje za vhodné. Já jen řekla svůj názor. Promiň Elwen, ale nějak tvému článku nevěřím. Nikdy jsem s tebou nemluvila, nevím jaká osoba sedí za počítačem...
Možná na Silmu zůstanu do nové mapy, protože to je jedna z posledních věcí, které mi nejsou jedno. Chci vidět zda Elwen bude a jaká bude. Možná jsem na špatné polovině hory a brzy spadnu. Ale třeba spadnu později než vy.

Nemusíte to chápat, nemusíte to číst. Původně to měl být článek plný pohody a radosti z toho, že se Xeen vrátila. Není to tak. Je to článek plný vzteku a zřejmě řeklepů. Ale to mi je taky jedno. Jako všechno ostatní. Protože představte si, že za něco bojujete. Tiše, ale vytrvale. A pak.. Bum! Najednou zjistíte že jste vyhráli. Ale o pár dní později se vše vrátí ke staru. A vy zjistíte, že to nebyla výhra. Byla to jen doře napsané znamení prohry. (Ano, já bych to přironala k Trojské válce. Jenže já jsem z Tróji... A bohové do toho ani nemusí zasahovat.) Tenhle článek jsem chtěla vydat asi za týden, ale tohle mě nakoplo. Přepsala jsem velkou část a dala dotoho všechen vztek. A teď - jen velké prázdno.

EDIT: Ano, toto jsem se rozhodla připsat po "opacičkování".
Možná mi Silmarion není tak ukradený, jak jsem chtěla a jak jsem si myslela. Nevím co si o tom mám myslet. Rozhodně mě těší Aria ve vedení, stejně tak jako někteří noví správci. Ne všichni. Pevně doufám, že si to všichni nynější správci zaslouží. Nejsem jedna z těch, kterým se dostalo té "cti" vidět jakousi hierarchii, nevím jak jinak to nazvat. Ze dvou zdrojů se mi do ruky dostaly nějaké informace. Nemohu říct zda se mi líbily nebo ne, protože bych mohla své zdoje prozradit. Toť k Silmarionu, možná časem na tomhle blogu udělám o Silmu celou složku, momentálně toho mám ale plné zuby...

Dodatek ze začátku roku 2014:
Za rok se toho změnilo strašně moc. Jiní vedoucí, jiný kolektiv, jiný web. A jiná já. Možná starší, možná rozumější. A hlavně někdo, kdo začal znovu a s čistým štítem. Ale co mě nutí se usmívat je, že nová mapa ještě pořád nebyla zveřejněná. Tedy, ne oficiálně. Však to všichni známe...

Virtuální stáj Ufonek a jak teď vlastně vypadá...

1. ledna 2013 v 17:26 | Aky |  Moje kecy aneb Na něco si stěžovat musím!
'Velmi naštvaný člověk si sedl k noťasu a otevřel několikery stránky, které běžně navštěvuje... Seznam.cz, transformice.com, staj.ufonek.net a silmarion.net... Bylo to 24. prosince, nom, některým toto datum připadá zvlášní, tento velmi naštvaný člověk však tušil, že je to den jako každý jiný. Na Seznamu nic nového, 2 maily, měla bych odepsat. Na tfm kouknu později, teď Ufonek... Do háje, nic moc nového, jen další políčko adventního kalendáře... A stejně je tam jen Zlaté prase, jděte všichni *** nepublikovatelná část ***!'

Jo, onen velmi naštvaný člověk jsem já. K Silmarionu se dostanu později, ale o Ufonku bych chtěla psát teď. Ty stránky by chtěly tak nějak nakopnout, ať už novým vzhledem, zajímavou akcí nebo prostě něčím... Už dlouho se slibují nějaké úpravy ve funkcích, SMS kredit je na Ufonku hodně důležitý, zlatý účet také... Na mém nynějším profilu jsem od září 2009, na starém profilu jsem hrála asi rok než mě Ufo přestalo bavit. A vrátila jsem se, po půl roce hledání nějaké inteligentní virtuální stáje, vrátila jsem se na Ufonek. Hlavně kvůli nejmenované uživatelce, která mě jaksi dokopala ke znovuzaregistrování. Nevím jak dlouhou dobu jsem hrála, dotáhla jsem ve hře spoustu lidí... Ale Ti odpadávali, v klubech se nic nedělo, o některé funkce nebyl vůbec zájem,... Tak jsem to vzdala, dlouhou dobu jsem tam nechodila, postě jen jednou za čas jsem se přihlásila abych věděla, zda ještě existuji... Za tu dobu jsem vyzkoušela spoustu různých RPGček, virtuální stáje mě nelákaly. Až mě moje draháá Fer přivedla na Silmarion...
Ale zase jsem se dostala od tématu. Prostě jsem se po několika měsících neaktivity znovu přihlásila, bylo to někdy v listopadu. Začala jse se snažit, vydělávat, dostala jsem se z mínusu, pořídila si nová zvířata.A, ke vší radosti, účet jsem měla pořád stejný, nemusela jsem začínat zase od 0 hodin. Projela jsem novinky v Novinách, na vrcholu se držely úplně jiné noviny, snad jen jedny mi byly povědomé. S radostí jsem se přihlásila do nejmenovanéjo JK, aktivita tam byla ale téměř nulová. Asi o dva týdny později jsem narazila na JK Akim, kde jsem stále. Aktivita v knize je úžasná, za hodinu několik příspěvků, akce... Psí klub jsem ale zvolila špatně, vedoucí se totiž někdo dostal na účet a odebral jí funkci. Nová vedoucí je neaktivní, na nástěnce žádky příspěvek. Přesože hráči by rádi byli aktivní, není jak, tak se jenom kecá o ničem. Hlavně, to že je Psí nebo Jezdecký klub výš, neznamená že je lepší. A když už jsem u toho, chtěla bych Vás pozvat do JK Akim, už máme skoro plno ;). Taky chci doporučit PK Gabik, aktivní vedoucí, přítelská atmosféra, hodnotné výhry,...Síla SMS kreditu mě zarazila... Lidi jsou schopní dát stovky korun na SMS kredit. Je to šílené, vůbec to nechápu.
Teď je jedno zda je pes nebo kůň vytrénovaný, důežitá je fotka. Kde jsou ty časy, kdy mi napsalo několik lidí kvůli psovi v levlu 3, bez fotky (!), a nikdo z nich nenabízel málo. Musí to být Slawik nebo Big Zuzule, jinak psa nebo koně v levlu prostě neprodáte za dostatečnou cenu... "Cože? Ty u toho psa nemáš fotku? A nejsi trochu divná? Přece bych nedala 20 000 za psa bez fotky?!" Ale co je 20 000 teď? Spoustu lidí má desetitisíce, někteří statisíce budů. Dřív byl každý s body nad 100 000 boháč. Ale to je teď normální, hlavně když máš hromadu koní od Zuzule na černém pozadí... (Slawik byla - díky Bohu - zakázána)dit jenom proto, že za X SMS půžou koupit 'támhletoho úža koníčka'. Lidi, no tak, vzpamatujte se, nic z toho vlastně neexistuje! Spoustu lidí tvrdí, že Howrse odlákalo hráče... Ale kdo ví kam se těch několik tisíc lidí podělo? Prostě je to přestalo bavit, ano, někteří odešli na Howrse, jiné Ufonek prostě znechutil... Jo, přestě takhle to je, spousta úžasných her, ať už textových RPGček, nebo stájí prostě doplatila zavedení 'zlaťáků, SMS kreditů' apod.
V novinách se omílá pořád to stejné. 'SMS kredit je na nic, napadla mě taková změna, fotočlánek na téma..., příběh o...', takováhle témata jsou už očtená, nudná, chce to nápad. Lidi, věřím že by Vás něco napadlo... Zkuste napsat úvahu, úvahy se čtou dobře, podle mě jsou i zajímavé. Nebo napište o nějakých knížkách, oblíbených kapelách, návod na... Protože originální témata jsou základ, ne? Taky omezení pravopisných chyb by pomohlo...
Pak je tu ještě poslední věc kterou by stálo za to zmínit. Pro někoho je to nepodstatné, mě to ale vždycky pěkně naštve... Starám se o zvířata, pampampam... Najednou koukám, hele, nová zpráva, miniakce jsem nedělala, co to může být? Ha, někdo mi píše jestli nekoupím jejho pejska... A ani nepozdraví? Zabilo by ji napsat Ahoj? A jak na mě vůbec přišla, ***nepublikovatelné nadávky ***! Je to dost běžné, spoustu lidí to otravuje... A nahlásit onoho uživatele? Na co by to bylo, vždyť teoreticky nedělá nic zakázaného, ne? Stejně mi ale vadí, že nepozdravila. Sakra, ublížilo by jí to? Řekla bych že ne.


Celkové shrnutí pro ty, co to přeskočili:
Takže, zavedení SMS kreditu mi, samo o sobě, zas tak nevadí. Je to jakési zpestření, dobře, nemůžeme chtít po Zuzaně aby to celé dělala zadarmo. Ale celé by to chtělo nějakou převratnou novinky, minimálně nový vzhled. Až napíšu ten článek o Silmarionu, budete to moct porovnat. Sere mě neaktivita v klubech, ať už jezdeckých nebo psích. Vadí mi, jak všichni chtějí fotky od Zuzule a od Slawik. A že temten pes je lvl pro? No a? Nemá fotku ani od Zuzule... Další tu je jakási neúcta k ostatním hráčům a neustále urážky... Jde to i bez toho, ne? Jednotvárnost Novin není až zas tak důležitá, ale za zmínku taky stojí. Ale Ufonek má dvě obrovské pluska - výborná komunikace a dobrá grafika. (Já nevím jak Vám, ale mě se strašně líbí malinké obrázky ufíků ;D)

Toť tedy dnes vše a děkuji za (ne)pozornost.