WE ARE ALL MAD HERE.

Svět vlků a proč se nezlepšil...

2. ledna 2013 v 15:06 | Aimi
Jo, tenhle článek píšu pod svým druhým jménem, protože někteří Silmarioňáci by nemuseli vědět kdo za článkem stojí. A jsem to já, ta blbá, požná příliš prostořeká, spojící si za svým názorem a ochotná riskovat pro dobro Silmarionu... Ne to by vtip. Ale jsem ta prostořeká, to teda jo. Neonova fanynka, která doufala v nápravu Silmu (zkrácenina od slova Silmarion - pro ty hloupější). Ne, zase blbost - já nedoufala a proto jsem napsala souhlas k protestnímu obrázku. Nevím kdo ho udělal, ale byl to šikovný grafik. Nepřihlásil se pod svým jménem, ale stejně toho udělal dost. A teď bych to měla celé vysvětlit, co?

Na podzim roku 2011 (Velká Bohyně, to už je to tak dlouho?) mi jedna osoba ukázila stránky silmarion.net. Vlastně mě tentokrát nemusela ani přemlouvat, no, každá jsme si sepsala svou registraci, mnohokrát ji opravovaly. Onu osobu přijmuli o několik týdnů dřív, nevzdala jsem to a - anooo! V prosinci 2011 (shodou okolností bylo taky 24. - ale nechápu proč někomu připadá to datum zvláštní?) jsem tedy zjistila, že jsem schválená. Byla jsem šťastná, po dvou měsících se mi konečně splnilo přání. Hrála jsem a bavilo mě to. Moc mě to bavilo. Pak ale přišla jakási špatná doba, ne na Silmarionu, ale v reálu. Silmarion to čekalo až později. Byla jsem tedy nějakou dobu v nemocnici, k Silmarionu jsem se ale nevracela. Bylo to někdy ... konec jara, začátek léta? ... kdo ví. Ale po dlouhém přemlouvání jsem se vrátila. A smazaná jsem nebyla, což mě dost překvapilo.
Od mého "návratu" jsem však psala mnohem méně, mnohem kratší příspěvky. A najednou se to všechno přehouplo v podzim 2012, já psala maximálně dva příspěvky měsíčně, nechtěla jsem o Aiminku přijít a doufala že se k psaní dokopu. Nedokopala. Za to jsem viděla věci, o kterých jsem dřív neměla ani tušení.
Že Elwen sice drží Silm nad vodou, ale protekce se vyskytuje ve velkém množství. Že SazXeen je dlouhodobě neaktivní a vede to tu někdo jiný. Že... mám důvod mluvit tu o někom jiném? Snad ano - správci (včetně Neona, kterého bych byla ochotná nazvat Bohem Silmarionu - a auu! - nechápete co?) se snažili, Elwen s Re se taky snažily, ale... Věřte mi, neměla jsem nejmenší chuť psát. A pak... Neon to prostě vzdal(a). V té chvíli jsem prostě řekla - končím, tady nebudu. A zase jen osoba, která mě na Silmarion přivedla, držela Aiminku nad vodou. S protestem Anonyma se mi znovu rozzářily oči. To bylo v době, kdy jsem se pokusila několik lidí přemluvit, zda by se mnou šli do jakéhosi protestu - jenže nikdo z těch které jsem oslovila nebyl ochotný riskovat svůj profil. Vybouchla jsem a nadávala lidem, u kterých mě to mrzí. Opravdu. A děkuju onomu Anonymovi, který sice neodhalil svou totožnost (a já se mu nedivím, protože kdo by chtěl čelit velice nasrané Elwen?), ale řekl svůj názor veřejně. A jeho obrázek nebyl ani po několika hodinách smazán. Byl tu úspěch. Nebo alespoň já to tak beru. I kdyby se to nepovedlo a Silm by zůstal stejný, někteří by snad něco pochopili.
Přišly Vánoce, Vánoce 2012. Na Štědrý den ráno jsem prostě... No, to už tu bylo v minulém článku. Ale moje první reakce byla - SazXeen napsala článek! A přečeta jsem si to. Ano, pacičky zmizely a to i lidem, kteří by si je zasloužili. Ale někdy prostě pomůže "začít znovu". Mrzelo mě, že Neon není a nechce být správcem. A chápala jsem jak to má Cora těžké.
(Nyní jakási reakce na Elwenin článek "True colours") My jsme Coře nenadávali, nám nevadila Cora. Nám vadil systém. Celý systém jaksi padal a padal na hlavu nám, ne Vám, správcům, ani Vám adminům. Ale mě to je jedno, už je mi to jedno. Simarion se mi jaksi odcizil, nadšení opadlo. Pokud na tohle narazí někdo ze Silmarionu, budu jen ráda za jeho názor. Protože já si ten svůj ze sebe vypsala. Pokud ne - nevadí mi to. Nehodlám odkaz na tenhle článek nikde vzeřejňovat. Možná tohle zase ukážu pouze oné osobě a ta ať s ním udělá to, co považuje za vhodné. Já jen řekla svůj názor. Promiň Elwen, ale nějak tvému článku nevěřím. Nikdy jsem s tebou nemluvila, nevím jaká osoba sedí za počítačem...
Možná na Silmu zůstanu do nové mapy, protože to je jedna z posledních věcí, které mi nejsou jedno. Chci vidět zda Elwen bude a jaká bude. Možná jsem na špatné polovině hory a brzy spadnu. Ale třeba spadnu později než vy.

Nemusíte to chápat, nemusíte to číst. Původně to měl být článek plný pohody a radosti z toho, že se Xeen vrátila. Není to tak. Je to článek plný vzteku a zřejmě řeklepů. Ale to mi je taky jedno. Jako všechno ostatní. Protože představte si, že za něco bojujete. Tiše, ale vytrvale. A pak.. Bum! Najednou zjistíte že jste vyhráli. Ale o pár dní později se vše vrátí ke staru. A vy zjistíte, že to nebyla výhra. Byla to jen doře napsané znamení prohry. (Ano, já bych to přironala k Trojské válce. Jenže já jsem z Tróji... A bohové do toho ani nemusí zasahovat.) Tenhle článek jsem chtěla vydat asi za týden, ale tohle mě nakoplo. Přepsala jsem velkou část a dala dotoho všechen vztek. A teď - jen velké prázdno.

EDIT: Ano, toto jsem se rozhodla připsat po "opacičkování".
Možná mi Silmarion není tak ukradený, jak jsem chtěla a jak jsem si myslela. Nevím co si o tom mám myslet. Rozhodně mě těší Aria ve vedení, stejně tak jako někteří noví správci. Ne všichni. Pevně doufám, že si to všichni nynější správci zaslouží. Nejsem jedna z těch, kterým se dostalo té "cti" vidět jakousi hierarchii, nevím jak jinak to nazvat. Ze dvou zdrojů se mi do ruky dostaly nějaké informace. Nemohu říct zda se mi líbily nebo ne, protože bych mohla své zdoje prozradit. Toť k Silmarionu, možná časem na tomhle blogu udělám o Silmu celou složku, momentálně toho mám ale plné zuby...

Dodatek ze začátku roku 2014:
Za rok se toho změnilo strašně moc. Jiní vedoucí, jiný kolektiv, jiný web. A jiná já. Možná starší, možná rozumější. A hlavně někdo, kdo začal znovu a s čistým štítem. Ale co mě nutí se usmívat je, že nová mapa ještě pořád nebyla zveřejněná. Tedy, ne oficiálně. Však to všichni známe...
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 Záhadný anonym Záhadný anonym | 8. dubna 2014 v 23:19 | Reagovat

Jestli můj obrázek měl význam nevím, účel to tehdy ale snad splnilo.
Většina lidí to ale špatne pochopila. Obrázek mluvil za více lidí, kteří chtěli dat nesouhlas najevo. Byl to hlas několika lidí s tak jsem obrázek dala na web pod anonymním účtem.
Prozradit totožnost jsem se nebála,  dokonce jsem i Elwen napsala, kdo jsem,  když po tom tak moc prahla. :)

2 Aky Aky | Web | 12. dubna 2014 v 15:28 | Reagovat

[1]: Upřímně? S články, které jsem psala před tak dlouhou dobou se už příliš neztotožňuji. Silmarionem jsem jeden čas opravdu žila, na Galli jsem také, i když už jako někdo jiný. Protože od té doby jsem se nemálo změnila a myslím, že teď už tuhle vlčí hru tolik neprožívám, vlastně jsem tam jen kvůli několika málo lidem :)
Jen by mne zajímalo, jak ještě mohl někdo TOHLE najít, jelikož je to hluboko zahrabané na tomhle blogu a většina lidí ze Silmu/Galli by o tomto... eh, nejspíše blogu, neměla vědět...

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama