WE ARE ALL MAD HERE.

'Proč je život fajn' - Den 1.

1. prosince 2013 v 17:09 | Aky

Takže, rozhodla jsem je rozjet takový menší projekt - nevím ještě jak to budu celé stíhat a možná že i tohle jednou zařadím mezi desítky nedokončených nápadů. Ale v čem že to vlastně spočívá?
Chci se na svět dívat optimisticky, to už jsem kdysi zmiňovala. A hlavně se snažím dokázat ostatním, že nejsem pesimista. Tohle je projekt, který by mi mohl pomoci. Pokusím se každý den až do Vánoc/do konce letošního roku napsat pár řádek o jiném důvodu 'proč je život fajn' a přidám k tomu jednu písničku. Stále ještě nevím, jak přesně to bude probíhat, možná napíšu jen jeden/dva články týdně. Zkuste se na to dívat jako na pokus - buď se povede, nebo ne.


Den první - Obloha není nikdy tak tmavá, aby nebyla vidět ani jedna hvězda.

...protože nikdy není tak špatně, aby nemohlo být hůř. Chci žít dál, protože mohu něco dokázat. Každý může něco dokázat, pokud vynaloží dostatek úsilí. Přestože si často na něco těžuji, nemám ráda sníh, déšť i horko a každého hlučnějšího člověka bych nejraději něčím přetáhla, říkám si, že na tom nejsem nejhůř. Co lidé v Africe, Indii, Číně? To oni potřebují pomoct. Zároveň ale i ve "vyspělejších" zemích se vyskytuje jeden velký problém, který mně osobně dost vadí - zákaz jakýchkoli projevů homosexuality. Ale to jsem zase odbočila od tématu, že...
Prostě jsem tím chtěla říct, že přestože moje rodina není ideální (ale i tak děkuji všech svým bratránkům za to, jak mě vychovali), mám spoustu falešných přátel nebo přátel, kteří mě nechápou, láska jakoby se mi vyhýbala (pozn. nebo ne? o.O), se školou to jde dost z kopce a rozhodla jsem se nechat být psychologii a najít si jinou VŠ - už kvůli lidem, kteří ji studují/hodlají studovat (především kvůli osobě, se kterou se po ukončení gymnázia nechci příliš stýkat), zřejmě nemám na to, abych jednou udělala maturitu a celkově jde můj život kamsi, MOHLO BY TO STÁLE JEŠTĚ BÝT HORŠÍ. Mám i dobré přátele, své bratránky, Míšánka - mého psího miláčka a stále ještě je naděje, že maturitu udlám, přimou mě na VŠ a mohu studovat jiný, třeba i mnohem lepší, obor.
Pokud máte nějaký nápad na studijní obor, zkuste mi poradit v komentářích, byla bych Vám moc vděčná :) Přemýšlela jsem ještě nad etnologií nebo pedagogikou.

Good Charlotte - 1979 (Miluju tuhle písničku, říkejte si co chcete. Možná by bylo lepší mít už život za sebou, prožít si ho někdy v minulém století nebo třeba minulém tisíciletí...)

EDIT: Omlouvám se, ale musím tento Projekt Optimismus pozastavit, alespoň do doby, než budu alespoň částečně schopna myslet pozitivně...
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 Darkness ღ Darkness ღ | Web | 1. prosince 2013 v 17:13 | Reagovat

Zdravím, omlouvám se, že obtěžuji, ale chtěla bych poprosit o kliknutí na tento odkaz : http://sutazime.eu/kmHIv
Zabere to jenom pár sekund a mě to pomůže. :) Jestli potřebuješ někde hlas nebo se rozhodneš do soutěže také zapojit, stačí mi napsat na blog a já ti to oplatím. ;)
Předem ti mockrát děkuji a omlouvám se za vyrušení.
Darkness ღ

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama