WE ARE ALL MAD HERE.

'Proč je život fajn' - Den 2.

15. prosince 2013 v 9:06 | Aky

A dost! Štve mě můj vlastní pohled na svět, to, jak se mi nic nelíbí, všechno kritizuji a na všechno nadávám. Ale ještě více mě štvou lidé, jenž mě utvrzují v tom, že nemám nic ráda a proč tedy žiji? Rozhodla jsem se napsata si 10 věcí, které mám ráda a které jsem nikdy (dobře, skoro nikdy) nezkritizovala. Omlouvám se za to, že jsem Den 2. přidala až dnes, ve třetí adventní neděli. Ještě v úterý bych ze sebe nedostala ani řádku pozitivního textu - a hele, středeční článek bylo to nejoptimistější, co jsem kdy napsala. No, to by bylo k ůvodu či něčemu takovému. Hope you like it, Polka Dots.


Den druhý - Počítej svůj věk počtem přátel, ne počtem roků. Počítej svůj život počtem úsměvů, ne počtm slz. (John Lennon)


Tedy 10 věcí, kvůli kterým se vyplatí žít.

1. Na prvním místě je a vždy byla hudba. Ať už jsem si procházela svým růžovým obdobím (a v té době byste mě nechtěli poznat -.-), nebo jsem milovala písničky T. Kluse, vždycky jsem hudbě věnovala maximum svého volného času. Teď nemohu existovat bez sluchátek a čehokoliv, co je schopno mi přehrát písně od Green Day, All-American Rejects, Good Charlotte, Billy Talent, Sum 41,...
2. Rodina. Nevím co víc k tomuto napsat. Nehodlám tu rozebírat své problémy. Vím ale, že mi na nich na všech záleží a je jedno, jestli s nimi vycházím nebo ne.
3. Psi. Tedy, především ten jeden, kterého nezmezně zbožňuju a udělala bych pro něj první poslední. Ten roztomile přiblblého psa by si zamilovat každý. A když k vám přijde a vyvalí na vás ta své hnědá kukadla... Ale psy jsem měla vždy ráda, ať už ty malé krysy, co se neustále klepou, nebo ty mnohem větší psy. Všechny mám ráda bez rozdílu - snad kromě Míšánka. Svého malého blbečka bych nevyměnila za ic na světě. Ví všechna má malá tajemství, to on se mnou chodí na místa, kde nemám co dělat, to on je se mnou ve chvílích, kdy mám pocit, že je celý svět proti mně.
4. Čokoláda. Co bych bez ní dělala?
5. Sluchátka. Nejgeniálnější vynález lidstva. Tedy až po hudbě samozřejmě.
6. Čísla. Když už nedokážu nic jiného, počítám. Třeba do stovky, pětistovky, do tisíce. Čísla uklidňují.
7. Fotky a fotoaparát. Fotím spoustu věcí, fotografování se týkají dvě mé, eh, úchylky. Fotím víka od kanálů. Mám jich už spoustu, z různých měst a míst, kam by se člověk ani neměl dostat. A až teprve nedávno jsem si uvědomila, že mi chybí kanál, nacházející se v mém městě -.-
8. Příběhy a knihy. Nápadů mám v hlavě desítky, stejně tak v šešitu. Ale je tu jeden problém - nikdy nic nedotáhnu do konce. Prostě to vzdát, někdy těsně před cílem. Ale snažím se na tom pracovat, vážně. V nejbližší době sem hodím jednu báseň, psala jsem ji ve škole. Mírně depresivní, ale pokud bych se měla dát ještě jeden optimistický článek v řadě, asi bych se z toho pozvracela. Tohle totiž není blog plný pozitivních sraček a doufám, že nikdy nebude. Knihy čtu často, už dávno ani nepočítám, kolik jsem jich přečetla. Za celý život by to bylo minimálně ve stovkách kusů.
9. Přátelé. Jenom ti praví samozřejmě. Ti, kterým mohu věřit a vím, že to nikomu neprozradí. Kterým mohu říci i věci, za které se stydím a oni se nebudou smát. Jenže proč je takových lidí tak málo? Proč jsem je od sebe dřív odstrkávala a nechtěla se s nimi bavit? Byla to chyba, teť už to vím.
10. Všemožné citáty. Mám jich vypsané desítky, napsané na lepící papírky a nalepené různě po pokojích. Protože čtení citátů mě vždycky dokáže donit se alespoň trochu usmát.

Fajn, deset věcí, které zbožňuji. Věcí, kterých se nehodlám jen tak vzdát. A žiji. Budu žít, protože chci. A protože život je něco, co dostaneme jenom jednou. Poku se jednou narodíme v jiném těle, už nikdy nebudeme stejní. Žijme teď, dokud jsme takoví, jací jsme.

A píseň? :) Move Along od AAR, jedna z jejich známých a opravdu povedených písnií.
 

2 lidé ohodnotili tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama