WE ARE ALL MAD HERE.

Půlnoční hvězdy

1. ledna 2014 v 16:06 | Aky |  Moje malé slohovky
V každém příběhu a každé slohovce schovávám části svého života. Toto je tedy úpná verze školní práce na téma líčení - Půlnoční hvězdy. V této podobě jsem to nemohla ve třídě číst, příliš lidem by mohlo dojít, o co v této práci jde. Navíc je to spíš něco mezi úvahou a líčením...
Vím, není to dlouhý článek. Ale nechtěla jsem, aby tahle práce zůstala někde zapomenuta.


Není snad nic kouzelnějšího a tajemnějšího než půlnoční obloha, ze které na nás pomrkávají hvězdy. Obloha vypadá jako posetá stovkami diamantů a když se zaposlouchám, slyším tiché hvězdné špitání. Pro lepší porozumění hlasům zavírám oči. Některé se povyšují nad ostatní a snaží se co nejvíce zazářit, strkají se a soupeří o nejlepší místo, až se navzájem shazují. Ty jsou nestálé a ve své podstatě vlastně slabé - nechávají se porazit. Svou sílu si chtějí dokazovat nadřazeností. Možná že spoustu lidí těmto hvězdám nerozumí, ale já je chápu. Kdybych byla hvězdou a snad jen trochu ctižádostivější než jsem teď, byla bych stejná. Vždyť každý chce - někde hluboko ve své duši - taky zazářit, upoutat pozornost. Jiné z hvězd tomuto jen přihlížejí. Buď jsou souboje pod jejich úroveň, nebo si nejsou jisté samy sebou.
Cítím jejich záři a vím, že každá z nich má své místo předem určené a je pouze na nich, zda to chtějí změnit. Ale každá z nich má svůj osud, který si sama napíše, každá z hvězd je důležitá. Možná i já mám někde svou hvězdu. Třeba je stejně zkažená jako moje duše. Třeba je tak milá, jako já dřív byla.
Otevírám oči a zahlédnu padající hvězdu. Nevím, která z ostatních ji shodila. Možná spadla sama od sebe - prostě vzdala nekonečný boj o místo na noční obloze. Nevím. Snad se dostala na lepší místo. A snad ta má hvězda bude ještě dlouho zářit...
 

4 lidé ohodnotili tento článek.

Komentáře

1 Yima Yima | E-mail | Web | 1. ledna 2014 v 19:44 | Reagovat

Ano, chápu to. Chci ti sem něco napsat, ale nevím co. Hrozně moc bych chtěla. Hledám slova, hledám věty, ale jediné, co nacházím, je ona věta: "Ano, chápu to." :)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama