WE ARE ALL MAD HERE.

Duben 2014

Let's start a riot!

25. dubna 2014 v 22:38 | Aky |  Moje malé slohovky
Zmatek. Lidé. Boty, dupající po popraskané dlažbě. Byl to praskot kostí, co jsem právě zaslechla? Někdo konečně spadl na zem. Snad se mu ulevilo, brzy bude ušlapán davem. A podobný osud čeká ještě spoustu dalších. Někteří čekají, jiné ještě nejsou připravení, aby Smrt přišla. To ale není důvodem, proč tu všichni jsme. Protože, ač rozdílní, máme dnes všichni stejnou myšlenku, stejný cíl - něco se musí změnit. Co, v tom už se neschodujeme. Režim? Vláda? Lidé? Nebo prostě zákony?


"If you feel so angry
So ripped off
So stepped on..."

Nemůžeme vyhrát. Lidstvo nevyhrává, jen se každý z nás může schovat před svou porážkou. Ať už ale svou pravdu získá kterákoliv strana, ani jedna nevyhraje. Protože může úmrtí svést na někoho jiného, ale to nikomu život nezachrání.
A není to stále to samé? Všichni prohráváme už od počátku věků. Výhra je jen iluze. Odjakživa je to vždy o tom, komu se podaří schovat před porážkou a manipulovat s ostatními. Žer nebo budeš sežrán. Zákon divočiny, pamatuješ, Malá?
Všichni pohráváme. Znovu a znovu.

"You´re not the only one
Refusing to go down
You´re not the only one
So get up"

Je to tu znovu. Stejné náměstí, dlažební kostky, které už byly zality krví. Davy lidí. Postávající a křičící lidé. Někteří mají strach, možná oprávněně. Nevidím do budoucnosti, ale vím, že některým dnes právě vypršel čas na život. Ale nejenom jejich čas - i jejich soupeřů, přátel...
Jsme nepoučitelní. A i přesto si myslím, že to není úplně špatně.
Když totiž budete do zdi mlátit hlavou, jednou zeď spadne. Bude to bolestivé, bude to krvavé, pro tento účel padne mnoho hlav, ale jednou se něco zlomí a výsledek bude jiný.

"Let´s start a RIOT!"

State of Shock

14. dubna 2014 v 21:06 | Aky |  "Žít hudbou byl můj sen.."
Green Day - State of Shock (Demolicious - 2014)

Green Day, přicházející staronové CD a nově zveřejněná píseň. Píseň připomínající ty z alba Warning a sakra dobrá. Píseň připomínající Ramones a dobu punk rocku, kterou jsem nikdy nezažila. Tak proč mi na ničem z toho nezáleží a já ji jen poslouchám znovu a znovu?

"And the silence is so loud
Should I be concerned?"

"We want to go to heaven
But no one wants to die..."

Kurt Cobain & "Come As You Are"

5. dubna 2014 v 15:18 | Aky |  "Žít hudbou byl můj sen.."

Kurt Cobain

(20. února 1967 - 5. dubna 1994)


Americký textař, zpěvák a kytarista. Zakladatel grungeové skupiny, kterou snad ani nemusím představovat.
Kurt Cobain a tajemství jeho smrti.