WE ARE ALL MAD HERE.

#1 - Květen

24. května 2014 v 20:20 | Aky |  "Žít hudbou byl můj sen.."
Poslední dobou je to se mnou těžký, já vím. Jednou jsi nahoře, jednou dole - tak se to říká, ne? Nicméně mě opravdu štve má vlastní lenost a to, že se blogu vůbec nevěnuju. SoulMates mám skoro přepsané, jen opravit chyby a očíslovat kapitoly, takže by se to tu mohlo objevit brzy. Než se k tomu ale dostanu, mám tu něco trochu jiného a nového. Jelikož se snažím udržet si alespoň nějaký hudební přehled a hlavně nerada poslouchám stále stejné písničky dokola (snad kromě Green Day a Sum 41, jelikož jejich písně si mi nikdy neoposlouchaly), přibližně jednou měsíčně si stáhnu (vážně, vážně mě to štve, ale nemám tolik peněz na to, abych si mohla kupovat všechna ta CDčka, která poslouchám...) nějaké další písničky. No a rozhodla jsem se to přidávat i sem, jelikož si to stejně zapisuji a děsí mne prázdnota na tomhle blogu. A tentokrát tenhle projekt neukončím dřív, než s ním budu spokojená.
Takže, moje květnové přírůstky - co si o nich myslíte? :)


1. 30 Seconds To Mars - Bright Lights
Protože k téhle písničce jsem se dostala teprve včera a hned jsem si ji zamilovala. Přiznejme si to, všichni milujeme Jaredův hlas.


2. All Time Low - Heroes
Na tuhle písničku jsem narazila úplnou náhodou - hledala jsem jinou z alba Dirty Work (mimochodem, byla to That Girl) a dostal mě její text. Navíc má zajímavou melodii a All Time Low jsem měla vždycky ráda, tak proč ne?3. Billy Talent - When I Was A Little Girl
Přesněji tedy přezpívaná verze původní písně od Pezz (předchozí název Billy Talent - pod tímto názvem jim vyšlo i první album). Je trochu uhlazenější, trochu méně šílená a je více rozumět textu. Až nedávno jsem zjistila, že tahle verze existuje.4. Pencey Prep - Attention Reader
K téhle písni snad ani nemám žádnou poznámku. Prostě tu je - a to je vše.5. I Killed The Prom Queen - Say Goodbye
Děkuji osobě, která mi tuto skupinu poprvé pustila. Ale některé písničky od nich už jsou na mne trochu moc, protože i přes to všechno jsem přece citlivá duše. (A moje uši taky nevydrží všechno, obzvlášť po letošním Majálesu přímo pod bednami. Ale stálo to za to!)
6. Transit - Young New England
Jedna z novějších písní skupiny, která u nás není příliš známá. Nebo alespoň já ještě u nás nenarazila na nikoho, kdo by je znal. K téhle písničce jsem se dostala přes jednou slečnu z Ameriky, s níž občas prohodím pár slov v angličtině (a věřte nebo ne, opravdu to pomáhá!). Byla tou úplně první písní od Transit, jakou jsem kdy slyšela, ale zamilovala jsem si ji pro úžasnou melodii a příjemnému hlasu Joeovu. /Ano, uvědomuji si, že po textové stránce je píseň trochu slabší, ale od toho mají jiné a já občas potřebuji něco, u čeho dokážu prostě vypnout a nevnímat slova, ale melodii a hlas. A tohle je přesně taková písnička./7. The Story So Far - All Wrong
Zajímavé skupina s úžasnou písní, co víc k tomu dodat?


8. The Swellers - Hands

Další u nás málo známa skupina, kterou stojí za to si poslechnout. Hlavně mají milé písničky přesně na takové to letní poslouchání. A "Hands" jsem si prostě hned zamilovala. Už ani nevím, kde jsem k téhle skupině přišla, ale to snad ani nevadí.


9. Kyosuke Himuro ft. Gerard Way - Safe and Sound
Když jsem se o téhle písničce doslechla, moje první reakce nebyla zrovna pozitivní. Nemám nic proti Japonsku nebo tamním obyvatelům (A pokud bych měla, nesměla bych to dát najevo, protože... Eh, mám pro vás jen 2 další slova - kamarádky yaoistky), ale jejich výslovnost angličtiny se mi většinou opravdu nelíbí. Nicméně když jsem si tu písničku pustila, příjemně mě překvapila a KH vlastně nejsou tak špatná skupina.


10. Green Day - One of My Lies
Trochu mne znepokojuje, že neznám všechny písně od GD (obzvlášť ty starší, protože se mi poslouchají mnohem líp), ale občas mi prostě nějaká unikne a já ji najdu zase až po nějaké době. No a zrovna OoML jsem už nějakou dobu hledala. Spoustu lidí si stěžuje na to, že zní podobně jako Basket Case. A jistě, akordy ano, ty stejné jsou. Ale zkuste to porovnat s Basket Case. Zavřete oči, zaposlouchejte se. Nikdy by si tyto dvě písně nikdo nespletl. Jsou jiné a každá z nich má své vlastní kouzlo.


Tak jo, to by bylo pro dnešek úplně všechno. Divila bych se, kdyby to vůbec někdo dočetl do konce. Ale dneska se mi v hlavě zrodil jakýsi nápad. Možná z toho bude dokonce povídka a pokud ano, tak celkem zajímavá. Takže, SM bude - doufám - už do konce tohoto týdne.
Uvidíme, uvidím, uvidíš... Zemřeme společně? Nebo každý zvlášť?
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama