WE ARE ALL MAD HERE.

#2 Červen

29. června 2014 v 20:06 | Aky |  "Žít hudbou byl můj sen.."
Poslední dobou jsem trochu aktivnější, než bych do sebe řekla - jeden článek týdně, to není špatné, ne? Je to sice především tím, že mi opravdu sedla témata týdne, ale to ani trochu nevadí. Chtěla bych, alespoň přes tu část prázdnin, kdy budu doma, udržet tohle tempo. Konečně zase píšu něco nového, píšu věci, které mě baví.
Zase jsem odbočila od tématu... No, tohle jsou písničky, které mám pod playlistem "Červen". Tak snad vás alespoň některé zaujmou tolik, jako mne :) (A ano, vím, tenhle článek je tu pozdě...)


1. My Chemical Romance - Thank you for the Venom
Písneň, které jsem teprve nedávno přišla "na chuť". Od té doby ji ale poslouchám téměř neustále. Však já to říkám pořád - Garardův hlas a Rayův talent, to vždycky stálo za poslech :)
Láska je rudá růže na víku tvé rakve
Tak jakej je život, když krvácíš na podlahu?


2. Bring Me The Horizon - Sleepwalking
...protože bych měla dát šanci i skupinám, u nichž mi něco úplně nesedne. Třeba Oliverův hlas. Ale povedená písnička, bez debaty.
Čas se zastavil, tak jako dřív.
Je to jako bych byla náměsíčná...


3. Falling In Reverse - She's a Rebel
Na co tahle skupina sáhne, to se vydaří. Neznám od nich nic, co by se mi vyloženě příčilo. A tahle cover verze jedné z mých nejoblíbenějších písniček to jen podtrhuje.
Ona je ta, kterou nazývají Whatsername.
Chybějící článek na pokraji zničení.


4. Palaye Royale - Get Higher
A ještě mi někdo řekněte, že nejsou úžasní. Nechápu, jak se mohlo stát, že jsem o nich až donedávna neslyšela. Fascinuje mě Remiho hlas (celé jeho jméno je
Reminghton Leith, pro rýpaly... a ano, znám i daší dva členy téhle skupiny, to zase pro skalní fanoušky) a především tahle písnička.
Chystám se zapálit tenhle dům,
vypnout světla a slyšet tvůj hlas.


5. Franz Ferdinand - Take Me Out
Poslední dobou poslouchám hodně různé "indie rockové" (taky nenávidíte tohle označení? -.-) skupiny. Možná proto, že hlasitější kytarová sóla teď prostě psychicky nedávám. Nebo tím, že čím lepší mám náladu, tím méně potřebuji od písniček hlubokou myšlenky a hlasitý kytary. Rozhodně mě ale Franz Ferdinand oslovili, obzvlášť touto písničkou. A taky vám tak připomínají naše české Mandrage?
Vím, že tu nezůstanu...
Vím, že tu nezůstanu s tebou!


6. The Exploited - Sid Vicious Was Innocent
Píseň o smrti Sida a Nancy... Punkový příběh Romea a Julie, náhoda, sebevražda...? Nevím, co se tehdy stalo, nevěděl to ani sám Sid. Nevím, jestli by byl schopný Nancy zabít. A ať si říká kdo chce co chce, nechce se mi věřit tomu, že by Nancy zabil. A zřejmě si to myslí i Exploited, autoři téhle písně a jedna z nejznámějších stále hrajících punkových skupin.
Řekli, že ji zabil, ale tak to bý nemůže,
i pitomá královna by to měla vědět.
Heroin a anarchie.


7. Sex Pistols - Problems
A když už jsme u Sida... Co takhle nějakou klasiku od Sex Pistols? (Prosím, odpusťte si ty komentáře. Vím, že Sid by takhle na baskytaru nikdy nezahrál, tohle je, alespoň dle názoru mého otce, který Sex Pistols poslouchá, co pamatuji, Matlock. Jenom říkám, že on - ať už si lidí říkají, co chtějí - k nim prostě později patřil. A přestože jako hudebník nebyl zrovna úžasný, zřinesl SP slávu a stal se pomyslnou ikonou punku.) No tak, je přece léto... A přes léto bychom se neměli užírat nad písničkami s depresivní melodií, ne? Svět je zlo. Všichni jsme idioti. Tak to pojďme vykřičet do světa a přestat si s tím dělat starosti! A taky mne uklidňuje Rottenův hlas, i když spívá o tom, jak je svět nespravedlivej. To jenom, kdybych náhodou někoho zajímala.
Jestli chceš soucit, nechoď za mnou.
Jsi sám, nemáš nikoho.


8. Foo Fighters - Let It Die
K téhle písničce mám takový zvláštní vztah. Hudba lidi spojuje, ne? A tak s s bratrancem po hudební stránce rozumíme. A tak miluju tuhle písničku, co neníje napsaná o Kurtovi. A tak ji poslouchám a vím, že umírat je hrozný. A tak jsem pořád tady a žiju. A tak odpočítávám minuty a uvědomuju si, jak příšerná osoba jsem. A tak si říkám, jak těžký to všichni máme. Myslím život, víte?
Proč musíš jít a nechat to zemřít?


9. 30 Seconds To Mars - Do or Die
Jedna z písniček, co mi pomáhajá jít dál a nevzdávat se.
Nikdy nezapomenu ten okamžik. A příběh pokračuje.
Osud přichází - já to vím. Čas běží - já musím jít.
Je čas být naživu.


10. Red Hot Chili Peppers - Snow
A jako poslední je tu písnička, jež má pro mne velký význam. K téhle písničce se vztahují jedny z nejhezčích vzpomínek na nejúžasnější školní rok. Děkuju lidem, co za mnou celý tenhle dlouhý rok stáli a podporovali mě... I těm, kteří se mnou byli při téhle písničce.
Čím víc vidím, tím míň vím,
tím to chci nechat být...Pozn.: /Možná bych tomu měla začít říkat spíš 'Kousky mne' než 'Měsíčník'. Protože v žádným jiným článku jsem toho neřekla tolik o sobě. Vždycky jsou to jen zbytky pocitů, co ze mne padají na papír nebo do klávesnice. Ale tohle, to jsem opravdu já, víte? Mnohem víc já.../
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama