WE ARE ALL MAD HERE.

Křídla

1. června 2014 v 12:35 | Aky |  Moje malé slohovky
Všimli jste si jich někdy? Každý máme svůj pár křídel na zádech. Jsou lidé, kteří je nikdy neuvidí. Možná jsou příliš realističtí, nevěřící nebo je jejich duše ještě černější, než ta má. Tímto se nabízí jedna otázka... Viděli jste někdy svá vlastní křídla?

I'm looking to the sky to save me
Looking for a sign of life

Chodím. Jen tak, po městě, vesnici. A hlavně se dívám, prohlížím si křídla jiných. Téměř každý den vídávám osobu s křídly tak malými, že jí horní okraje sotva dosahují ramen. Nikdy křídla neroztahuje, má je vždy složená na zádech. Nikdy ani neprojevila zájem o jejich roztažení. Jsou bílá jako čerstvě napadaný sníh. Když křídla neroztáhneš, nemůžeš vzlétnout?
Potkávám i další lidi a téměř automaticky jsem je začala škatulkovat. Čím světlejší odstín křídel, tím méně člověku vadí spoutaná a schovaná křídla. A většina z nich byla opravdu bílá, světlá nebo našedlá. A právě šedým křídlům bych chtěla věnovat celý odstavec...

Looking for something to help me burn out bright

Každý už jistě někoho s šedými křídly viděl, takoví lidé jsou dost nepřehlédnutelní. Samozřejmě, ne všichni. Každý jsme jiný a podle toho se liší i naše křídla. Ještě nikdy jsem neviděla doje stejné. Každý máme svůj vlastní osud, svou povahu. I díky tomu nejsou vždy stejná a u nejednoho člověka se už změnila.
Také na naší malé střední škole, kde ví každý o všem, je jedna šedokřídlá osoba. Svobodomyslná, trochu neposlušná, vzhledově výrazná. Přesto o ní málokdo ví něco víc. Ale vše prozrazuje její pár křídel. Barvu mají šedošedou, asi tak jako holubí peří, jsou spíše kostnatá a lehce opelichaná. Nejpozoruhodnější na tom všem je však styl jejich složení. Vždy napůl roztažená... Někteří lidé se nechtějí vázat, chtějí létat. Jiným zase nevadí zůstat spoutanými. A šedokřídlí jsou takový přechodník mezi námi.

I'm looking for a complication.

Jestli si stále ještě myslíte, že jsem se zbláznila, nejspíše máte pravdu. Co jiného by mi jinak vysvětlilo má vlastní křídla, černá jako uhel a tvořená jen kostmi potaženými černou kůží? Jistě, viděla jsem už taková. Ne stejná, protože žádné dva páry nejsou úplně totožné, ale hodně podobná. Jenže... Taková já nejsem, ne? Nejsem jako jiní černokřídlí. Už dříve jsem o nich přemýšlela a mám takovou svou teorii, o níž bych se s vámi ráda podělila. Jenže jestliže i já jsem taková, bylo by lepší si to nechat pro sebe.

Černé ovce lidstva. Už dřív jsem přemýšlela o tom, zda jsem jiná tímto způsobem.
Nejspíše ano, alespoň mi to říkají má křídla - můj osud - mé předurčení.
Patřím k těmto lidem a neměla bych se za to stydět.
Mám opravdu raději dívky?
Protože zůstávám zmatená...

Protože já se naučím létat.

Looking cause I'm tired of lying (or trying)
Make my way back home when I learn to fly
 

4 lidé ohodnotili tento článek.

Komentáře

1 *Michelle* *Michelle* | Web | 1. června 2014 v 13:52 | Reagovat

všichni žijeme s pravidly, zákony, předsudky.. žijeme ve světě, který je plný bláznů i černých ovcí.. ale raději budu vždy sama sebou, taková jaká jsem, než abych se stala figurkou hry, ve které osudové kostky stejně rozpráší moje sny.. (: Nezáleží na tom, co je správné ani co ostatní upřednostňují. Buď sama sebou, buď originál.. jedině tak tvoje duše bude moci vzlétnout (: Btw.. jsem jenom obyčejná 16-ka která nevěří v lásku ani city a sílu hledá v bolesti.. je těžké mě chápat (:

2 Aky Aky | Web | 1. června 2014 v 14:12 | Reagovat

[1]: Já ti strašně moc děkuju :) Nevěděla jsem, komu se svěřit se svými zmatenými myšlenkami a s pocity, kterých jsem se bála... A volba padla, jako obvykle, na blog.
Protože jednou se naučím létat.

3 Crimson Lotus Crimson Lotus | E-mail | 1. června 2014 v 14:45 | Reagovat

Nádherně napsáno. Upřímně nedoufal jsem, že se najde další človíček co má natolik zvláštní představivost aby viděl křídla. Osobně mám ke svým křídlům skeptický pohled. Nevím co znamená vidět černá křídla, sice jsou to obyčejná křídla plná perutí, ale jsou černá jako úhel. Odraz skutečné duše? Pouhá fantazie? Kdo ví... Rozhodně jsem nepřemýšlel nikdy nad tím, vyzkoušet letět. Symboliku těch křídel také nechápu, vlastně vše to považuji za hloupou představivost, přesto i tak poměrně zajímavou :/ Hezký článek a pokud bude tvá volba padat na blog, tak budu jen a jen rád, třeba pravidelný čtenář! :D Protože skutečně jednou poletíš :)

4 Aky Aky | Web | 1. června 2014 v 15:39 | Reagovat

[3]: Černá křídla spojují lidi :) Přeber si to jak chceš, myslím, že každý by si v tomhle článku měl najít sám sebe. A jestliže jsme každý jiný, žádný člověk se po přečtení nebude cítit stejně. Opravdu děkuji za upřímný názor :)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama