WE ARE ALL MAD HERE.

Říkej mi třeba Milášku, Alice nebo Danieli

22. června 2014 v 12:30 | Aky |  Moje malé slohovky
Oh, opravdu nevíš, kdo je tohle? Nemáš se čeho bát, zrcadla ti neublíží... Tedy do té doby, než se rozbijí. Jen se podívej, no tak. Nevíš, co jsem zač? Říkej mi třeba Milášku, Alice nebo Danieli. Nazvi mě třeba Míšou, Billiem nebo... Terezou? Co kdybys mi říkala Terezo? Nemusíš mi dávat tak podřadnou přezdívku, jako je Tvor. Je to hloupé, neoriginální a nepřesné. Vlastně neexistuji, uvědomuješ si to? Kdybys byla dost silná, zbavila by ses mě. Jenže ty mě máš ráda, líbí se ti tahle bolest a jsi tak moc, snad až příliš, slabá.
Jsem ty, tvé nejčernější já a zároveň to nejlepší, co v tobě je. No tak, jenom mě nazvi takovou, jaká jsem. Máš proti tomu něco? Uh, no jistě, já zapomněl... Nebo zapomněla? Ty už taková přece nejsi, že? Nebo se mýlím?

"Chci mnohem víc, než potřebuji,
už nevím, co je skutečné."

Jen jedno děvče, hroutící se pod psychickým nátlakem. Kdo ví, co je opravdové? Pro kohokoliv jen další anonymní tvář v davu lidí, ztracenou v nezájmu okolí.

Kampak to zase utíkají tvé myšlenky, zlatíčko? Neboj se, už tě nikdy neopustím. Jen mě nech, abych tě objala. Jsem tvá, vzpomínáš? Jsem jenom ty, nic víc... a ani nic míň. Jsem na tvé straně, vždycky budu. Život je jako hra, rozumíš? A nezáleží na tom, jak jsi ji hrála. Záleží jenom na tom, jaké máš možnsoti a kterou z nich si vybereš. Minulost už je pryč, víš? Jsi tu jen ty... a já, já jsem tu stále...

"Kdo jsem?
Jsem to já?"

Jen jedna z(a)tracená duše. Osoba, tisknoucí si ruce na uši, dofajíc, že by to mohlo pomoci. Jenže některé věci nikdy neochází a jak náš Tvor slíbil, její hlavu už neměl nikdy opustit. A přesto dělala jednu chybu za druhou. Tou největší bylo, že se ohlížela zpátky.

Hráč musí hrát podle pravidel, chápeš? Snění, to je zadarmo, není to hřích. Ale tobě ty hříchy ani tolik nevadí, že? Nebo se pletu? Vlastně ne, já se nikdy nepletu, já jen vtipkuji. Škoda, že můj humor nechápeš, broučku... Ale až to bude nejhorší, napiš to. O sobě, o ní.. tedy, o něm. O vás a víš co? Popiš tam i mě. Jsem krásná? Hubená? Nebo tlustá... Tak jako ty? Hah, neutíkej přede mnou, neutečeš!

"Není to tak, jak to vypadá."

Tělo bez duše, duše bez těla. Kdo s tím co nadělá? Jsou věci, bez nichž by váš život nemohl být a je dost možné, že pro onu osobu byla přesně takovou věcí Tereza. Nebo Tvor, Daniel, Alice..?

Oh, tady jsi. Copak, bála ses, že ses mi ztratila? Už zase si nevzpomínáš, kdo jsem... Neboj, já se ti připomenu, jen se podívej, otevři ty oči. Copak tě to nebolí? Víš, jenom se ti snažím pomoci. Kdo je v zrcadle? Není to Alice, ty to víš. Ne, ani Daniel to není. Jsi to ty... Jsem to já.
No tak, dobře, mohu se ti znovu představit. Že jsi to ty, můžeš mi říkat Milášku, Alice nebo Danieli. Ale... To ty jsi mi vždycky říkala Terezo. Věděla jsi to, předtím... Škoda jen, že už ti moc času nezbývá. Nejspíše jsou to jen pár řádků, přesně tolik, kolik jich zbývá do konce článku. Příště na sebe dej pozor, ano?
Myslím to s tebou dobře, uvědomuješ si to? No tak, prostě to udělej, jenom to trochu zabolí a... všechno bude v pořádku.

"Bylo mi řečeno, že snění je zdarma.
Myslím, že půjdu spát..."

Jedna dívka, která zemře. Další osoba na seznamu. Všichni jsme stejní, každý v sobě máme takového Tvora. Jen ne každý ho nechá vyhrát. A ty jsi mě nakonec vyhrát nechala, viď? Každý jsme sobě samotnému svým největším nepřítelem.

Lehce inspirováno knihou 'Alenka v kraji divů a za zrcadlem', text v úvozovkách je z písně Voices od Alice in Chains.
A já, já jen chci být sama sebou, nebýt další na seznamu. Jenže ono je to fakt těžký, víte?
Těžký je nebýt na seznamu, těžký je zbavit se Tvora. Ale ne nemožný.
A všímáte si?
Alenka/Alice je v poslední době jedno ze jmen, které mě pronásleduje...
A to i v tomhle článku.
 

2 lidé ohodnotili tento článek.

Komentáře

1 Leri Goodness Leri Goodness | Web | 22. června 2014 v 17:44 | Reagovat

Tohle je snad nejlepší článek, který za toto TT považuji. A ještě více oceňuji fakt, že je to z tvé hlavy - skvělé!!

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama