WE ARE ALL MAD HERE.

#3 Červenec

27. července 2014 v 21:20 | Aky |  "Žít hudbou byl můj sen.."
Sedmý článek tenhle měsíc... Věřili byste tomu?
Nicméně, tohle je asi to poslední, co zveřejňuji ještě před odjezdem. Vracím se ve čtvrtek, ale opravdu nevím, kdy můžete čekat nějakou další aktivitu. Mám ještě něco málo naplánovaného a přes ten týden určitě něco napíšu, se zveřejňování a hlavně přepisování to už bude těžší. Nicméně, tohle je moje červencová sbírka.


Už ani nevím, jak jsem k téhle skupina přišla. Možná přes Blink-182 nebo Bowling For Soup. Rozhodně je to přesně ta věc, která mi pomáhá se uklidnit. Samozřejmě ještě se dvěma předtím jmenovanými skupinami.
Já tam budu, až naposledy vydechneš
v temnotě, kde tě nikdo neuslyší.

A neříkejte, že tuhle písničku neznáte. Všichni ji znají, stále ji hrají v rádiích a do podvědomí zaleze každému. A pak si ji blázni jako já pouští dobrovolně, no.
Dívala jsem se,
čekala ve stínech na svou chvíli.

Ughm, miluju Anti-Flag. Připomínají mi takové ty chvíle, kdy v rádiu hrála kazeta a šuměla, zasekávala se, já s bratránky se válela "na půdě" na seně a svět se zdál šíleně jednoduchej. Ani jsem neuměla anglicky. Ale líbilo se mi to, připadala jsem si strašně dospěle, i když mi v té době bylo sotva deset. A pak jsem našla tuhle písničku, kterou jsem od nich nikdy předtím neslyšela. Trochu ironie, když je prý jejich nejznámější, co?
Nemohu odpustit, nezapomenu
dál a dál zpíváme naše písně
a dál a dál, stále se vedou války.

A nebyla bych to já, kdybych totálně nezbožňovala většinu věcí, ktré mají něco společného s Frankiem. Přestože tohle rozhodně není jeden z jeho nejlepších počinů, má tady své místo. Samozřejmě, víc se mi líbí většina písniček od My Chem, cokoliv od Leathermouth a Pencey Prep. Jenže tenhle song zapadá do tohohle zasranýho příběhu.
Takže se smějme,
smějme se.
Naučíme se na sebe znovu smát.

Slyšela jsem ji na jednom punkrockovým rádiu, který se povedlo jednomu z bratranců nějakým záhadným způsobem naladit. A od tý doby ji poslouchám skoro pořád, no. Ale vážně, slyšíte to v tom? Zní to, jako by byla z jiný doby. Podle mě by klidně mohla zapadnout mezi ty starý písničky na deskách. Ani bych se nepodivila, kdyby mi někdo řekl, že tohle vyšlo ve stejný době jako prvotina od Foo Fighters nebo ještě dřív. Miluju to, vážně šíleně moc.
Královna bláznů nosí korunu!
♪ ♪ ♪ ♪ ♪ ♪
Žila jsi svůj život,
vždy nakrmená z mrtvých - tak jako sup.

Jeden z mála hitů letošního léta, který se dá poslouchat. No ne?
Smůla, můj příteli.
Ale odpověď je ne!

Skilleti jsou něco zvláštního a zajímavého, co se nikdy neohraje. A obzvlášť tahle písnička. Navíc, oni jsou můj argument pro babičku, protože ať už to vypadá jak chce a ať se mi sebevíc líbí ty blbinky od Pentagramčeku, nejsem satanistka.
Ne, dnes večer nezemřeš.
Musíme zůstat a bojovat navěky.

Další skupina z oné rádiové stanice, jež se mu podařilo naladit. Ani nevím, co se mi na tom tak líbí, no. Asi to má všechno, co od písničky potřebuju. Kytary, bicí, poslouchatelnej hlas. V tomhle pořadí. (A taky rozhodně doporučuju celý album Lazy Bear's Definitive Guide to Pop-Punk, vážně.)
A jak to nechat být?
To se nikdy nedozvíme.

Já jenom... Prostě... Ughpf, vzpomínky. Nenávidím se za to, že jsem se nakonec přesvědčila, že budu poctivá. Tedy, na tuhle písničku jsem po roce zase narazila. Miluju tuhle písničku. A nesnáším. Stejně tak jako sebe. Rozhodně doporučuju podívat se i na klip.
A oni si myslí, že nepatříme
do toho světa, který jsme stvořili.

Nah, potřebuje tohle nějaký úvod nebo odůvodnění? Úžasný časy s bratránkama, s částí rodiny, ve které bylo vždycky všechno v pohodě.
Příliš mnoho, příliš mladá, příliš rychlá
Budu pít tak dlouho, dokud to neskončí.

Něco trochu metalovějšího, než jsem zvyklá poslouchat. Zase tolik toho o nich nevím, ale prý se rozpadli. Myslím, že je to škoda, jelikož jsem si od nich těch písní poslechla víc, než bych byla ochotna připustit. Líbí se mi to. A ať se někdo opováží říct, že John nemá dobrý hlas. protože má.
Je to tak plný nenávisti, že mě to strašně uklidňuje. Vím, že nejsem jediná, kdo by se na to všechno nejraději vysral a skončil to. Jenže pak by z toho všichni ti *vynechává sprosté slovo, jelikož nechce ovlivňovat mravní výchovu mládeže* vyšli strašně lehce. Raději jim tu budu znepříjemňovat život ještě sakra dlouho.
Už toho mám dost, stáhnu tě dolů,
Stáhnu tě dolů.

Tak jo, nemám tušení, kolik toho je a už vůbec nemám čas to počítat. Jsem ráda, že se mi to povedlo vydat ještě před odjezdem. Neměla jsem ani sílu si to po sobě přečíst, tak snad opluvíte mé překlepy.
Loučí se s vámi vaše Aky (momentálně s alobalem na hlavě) a znovu se ohlásí s trochou štěstí už příští víkend.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 stuprum stuprum | Web | 28. července 2014 v 11:30 | Reagovat

Pro mě zas v koutku paměti válí Black Flag. Six pack. :)

2 Radfordová Radfordová | Web | 28. července 2014 v 12:05 | Reagovat

překvapivě dobře se mi u toho všeho cvičilo :) fajn výběr, některý věci asi budu muset prozkoumat :)

3 steel32 steel32 | Web | 2. srpna 2014 v 18:14 | Reagovat

máš libovej hudební styl!! :O

4 Aky Aky | Web | 3. srpna 2014 v 13:35 | Reagovat

[1]: Cokoliv od Black Flag má ve světě své místo. A to i u mne, spolu právě s Anti-Flag, Dookie od Green Day a Offspring :)

[2]: Díky, já zase pravidelně sleduju písničky, které přidáváš k článkům a musím říct, že i já některé "tvoje" skupiny prozkoumala :D

[3]: Eh, asi děkuju? /já nemluvit váš moderní jazyk/

5 Crimson Lotus Crimson Lotus | 5. srpna 2014 v 18:19 | Reagovat

Wau! To je sbírka... :D Jenom okrajově ke komtáři připojuji Tag, ve kterém tě označuji. Pokud máš zájem o vyplnění, užij si stím nějakou tu srandu! :D http://crimsonlotus.blog.cz/1408/uz-i-tady-retezovy-tag

... Pokud to považuješ za odporný spam, promiň! :D

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama