WE ARE ALL MAD HERE.

Řetězový tag, co k tomu říct?

6. srpna 2014 v 9:46 | Aky |  Ze života
Tak jo, i já jsem byla označená v nějakém tom tagu. A když už si s tím někdo dal takovou práci, nechci porušit řetězec. Vlastně mě těší, že si někdo vzpomněl. Do blogové komunity jsem se nějak více začala zapojovat až nedávno a jsem opravdu ráda, že jsem to udělala. Objevila jsem pár úžasných a obdivuhodných lidí. Jedním z nich je právě ten, který mne "nominoval" či jak tomu říkat, do tohoto tagu - Crimson Lotus, jež vede blog, který velice ráda (a nutno dodat, že - narozdíl od jiných - poctivě). Takže, opravdu moc děkuji :)


A jaký že je vlastně postup?
 1. Poděkovat člověku, který tě nominoval. (Doufám, že mi jako poděkování uznáte hned úvod tohoto článku.)
 2. Napsat 11 faktů o sobě.
 3. Odpovědět na 11 otázek, jež byly zadané na konci článku.
 4. Nominovat 11 lidí a vymyslet jim otázky (týká se bodu 3) - Chtěla bych jenom dodat, že tolik blogerů snad ani neznám a nechci označovat někoho, koho neznám/nesleduji/nečtu nebo osobu, jež už tohle dělala. Takže jich bude jen pár. Nevadí-li to mně, nemělo by to vadit vám.

Tedy, začínáme. 11 faktů.
 1. Sbírám placky, buttonky nebo připínáčky, říkejte si tomu, jak jen budete chtít. Na tašce už jich mám okolo 20, vlastním jich ale mnohem víc. Ne všechny se dají používat, jelikož po nějaké době reznou a rozpadají se. Všechny je mám ale schované.
 2. Zapomínám. Není to takové klasické zapomínání toho, co jsem chtěla udělat. Spíš by to mohla být nemoc. Jsem schopná zapomenout cokoliv kdekoliv a začít to hledat až po několika týdnech. Asi jsem dítko štěstěny, protože ve dvou třetinách případů většinou danou věc zase najdu. Horší však bývá, když zapomenu vyzvednout bratra ze školy...
 3. Spoustu lidí štve, že se mi nelíbí, když vidím nějakou velkou hrubku. Shoda podmětu s přísudkem je základ a vyjmenovaná slova by mohl zvládnout každý. I mně se občas stane, že něco napíšu špatně - vlastně dost často, protože se nedokážu soustředit na jednu jedinou věc - ale článek plný gramatických chyb se čte opravdu špatně.
 4. Vlastně je mi jenom patnáct. Jsem hloupá holka, co se ztratila v obrovském světě, který se před ní otevřel a blog používá k tomu, aby si utřídila myšlenky. To ale neznamená, že to nějak moc pomáhá.
 5. Mám ve vlasech několik modrých melírů a sním o tom, že si jednou hlavu obarvím celou. Možná modrou, možná borůvkově červenou.
 6. Některým lidem přijde můj humor morbidní, zvrácený a rasistický. Jedna z mých kamarádek tvrdí, že s humorem je to jako s nohami - někdo to má, jiný ne.
 7. Nosím brýle a podle některých lidí je lepší, když si je nesundávám.
 8. Ráda si občas zahraju nějakou hru. Problém je v tom, že můj počítač to většinou nerozběhne a nerada stále postávám u bratrance, aby mne nechal si chvilku zahrát. I tak to ale dělám, navíc se tam vždycky najím a mívám tam klid. Co víc si přát?
 9. Asi jsem nezdravě posedlá hudbou. Zkoumám soundtracky u filmů, než si ten film vůbec pustím, u seriálů mi záleží na úvodní znělce a se sluchátky trávím 3/4 dne.
 10. Ráda a často čtu, problém mám ale s tím, že ty knihy dost často někde zapomínám. Ze žánrů by to bylo asi sci-fi a fantasy, občas nějakou tu mangu. (Mít dvě kamarádky yaoistky se na lidech trochu projevuje)
 11. Nemyslím si, že existuje jeden bůh nebo něco podobného. Existují všichni, o kterých jste kdy slyšeli. Tady nejde o zázraky, ale o víru. Já věřím na osud, ale kdybych plně věřila v růžového slona s mašličkou, mělo by to stejný význam.

A dále, odpovědi na otázky:

1. Co tě nejvíce dokáže naštvat?
Jestliže čekáte nějaký závažný ekologický/ekonomický problém, asi vás zklamu. Je to rozhodně můj bratr, jelikož stačí jedno jeho slovo a já mám chuť ho zakopat někde v zahradě. Zaživa. V cizí zahradě.
2. Oblíbený seriál?
Rozhodně Sherlock. Do detailu promyšlené a často opravdu překvapivé zvraty. Taky proto, že je to nejgeniálnější přepracování původní předlohy od Doylea (či jak se to skloňuje), i když se to ve spoustě věcí liší.
3. Nejšílenější věc, jakou jsi kdy udělala?
Jednou jsem řekla mámě, že si chci nechat vyholit půl hlavy. Její reakce byla... zajímavá. Vzhledem k tomu, že nechci skončit na ulici, jsem zůstala pouze u asymetrického sestřihu a modrých melírů.
4. Jaký je tvůj sen co chceš v životě udělat, nebo dosáhnout?
Chtěla bych vystudovat vejšku, nejlépe se zaměřením na teorii umění/památkářství a pak se někde uplatnit. Možná to bude znít trochu klišoidně, ale asi by mi úplně stačilo, kdybych byla šťastná.
5. Jaká je tvá oblíbená barva vlasů?
Jednoznačně modrá. I když taková borůvkově červená taky není špatná.
6. Zvolíš radši oheň, nebo led?
Oheň. Mám raději horko než chlad, navíc... Být nepředvídatelný, dobrým sluhou a zároveň nebezpečnou zbraní... Je to úžasné, ne?
7. Oblíbené motto, nebo citát?
"Art is doing something you really believe in." - Umění je dělat něco, v co opravdu věříte.
8. Oblíbená fiktivní postava?
Jenom jedna? Dejme tomu, že nejoblíbenější bude ta, které mě napadla jako úplně první. L z Death Note.
9. Jaká je tvá oblíbená příchuť zmrzky?
Borůvková.
10. Máš domácí zvíře? Jaké?
Já sama vlastním želvu, spíše tedy želváka, který už je se mnou neuvěřitelných 5 let. Starám se taky o babiččina psa, Míšu. Je to ten nejroztomilejší a nejhloupější pes, jakého jsem kdy viděla. Vážně, kolik psů se rozběhne a narazí do gauče? Zrovna včera se vyválel v nějakém... eh, ve výkalech. Připojuji jeho včerejší fotku těsně po sprchování :)
A 14. (nebo 17.?) si mamka jede pro své vysněné štěně border kolie.
11. Jaká je barva tvého kartáčku a lednice?
Kartáček je bílý s oranžovými čímsi, lednice zažloutle bílá.


A vzhledem k tomu, že jsem byla ještě označená v tagu od IvetteW., rozhodla jsem se nepsat samostatný článek, ale její otázky připojit k tomuto. Děkuji tedy na nominaci a doufám, že to nevadí.

Otázky 2:
1. Jaký styl hudby posloucháš?
Uh, asi nemám úplně vyhraněný styl. Asi všechno, počínajíc českým písničkářstvím, přes pár (a když říkám pár, myslím tím opravdu pár, tedy dvě) j-rockových skupin, klasický rock, punk rock, pop punk, nějaký ten core, hard rock, punk. Asi to, co se mi zrovna líbí. A vsadím se, že jsem na něco zapomněla.
2. Jaké plemeno zvířat se ti líbí?
Odpovím, až mi někdo vysvětlí, co je plemeno zvířat. Druh zvířete? Nebo plemeno něčeho určitého?
3. Co by musel někdo udělat aby jsi ho začala nesnášet?
Uh, já se naštvu celkem lehce. Rozhodně mi ale vadí, když někdo prohlašuje, jak obrovský fan něčeho je, ale skoro to nezná.
4. V kolik obvykle chodíš spát?
Někdy mezi šestou večerní a druhou ráno. Od toho se pak odvíjí, zda vstávám ve tři nebo v devět.
5. Umíš si šetřit peníze?
Ne, v tomhle jsem příšerná.
6. Máš z něčeho fobii?
Nevadí mi pavouci, myši nebo takové věci. Jsou to slimáci. Nenávidím svoji brigádu, vážně.
7. Jaký je tvůj oblíbený sport?
Sportem ku trvalé invaliditě.
8. Tvůj názor na dnešní děti?
Děti jsou děti, nesnáším je všechny stejně. Pořád něco chtějí a fňukají a lezou mi na nervy.
9. Co říkáš na Gaypride a ostatní takovéhle lid?
Gay Pride je, pokud vím, LGBT festival. Jeden probíhá někdy v srpnu v Praze, ne? A je vůbec nutné, abych psala, co si o tom myslím? Každý, kdo už tenhle blog někdy navštívil, to zná.
10. Tvá oblíbená směs pizzy?
Hawai.. Díky komu, Danuško? Nezapomeň se připomenout. (Ale ta s houbami, co už nevím jak se jmenuje, taky nebyla špatná.)
11. Co je pro tebe ideální odpočinek?
Klid s hudbou a dobrou knížkou. Nejlíp ležíc někde venku na sluníčku, kde by mi nehrozilo sežrání mravenci.

Takže, koho nominuji já?
Call Me Radford, protože je to jedna z nejsympatičtějších blogerek, jejichž tvorbu čtu.
stuprum, i když nevím, jestli bude mít zájem zúčastnit se něčeho, jako je tenhle tag
MissNeverFree, ale i ona se tohoto možná nebude mít zájem účastnit
a nakonec má zlatíčka, co se na blogování nejspíše vykašlala, Kentaurka a Dietřisko.
...sečteno a podtrženo, pět lidí/pět blogů. Nemám zájem označovat někoho dalšího.

Otázky pro ně:
 1. Písnička, ke které se vážou nějaké hezké vzpomínky?
 2. Jaká byla nejtrapnější smska, která ti kdy přišla?
 3. Knížka, ke které se rád/a vracíš?
 4. Nejlepší zážitek z dětských let?
 5. Jak velký vliv mají na tvá rozhodnutí přátelé?
 6. Ukradl/a jsi někdy dopravní značku?
 7. Jakou větu často opakuješ?
 8. Kdyby se ti mohlo splnit jedno jediné přání, nesmělo by však být použito na nic sobeckého, co by to bylo?
 9. Tři názvy písniček, které nejčastěji posloucháš?
 10. Měl/a jsi raději Freda nebo George (z Harryho Pottera)?
 11. Barva ponožek, které máš právě na sobě?
 

2 lidé ohodnotili tento článek.

Komentáře

1 stuprum stuprum | Web | 6. srpna 2014 v 13:50 | Reagovat

Borůvkovou barvu si určitě na hlavu dej, mně se moc líbí. :) Ale mně se líbí i číra. :P
Taky se mi líbí, v kolik chodíš spát, jsi taková sovička. :P

Jinak rád se zúčastním, ale čas si budu moci nastřádat až tak nejdřív o víkendu, takže jestli se ještě bude tagovat, tak pak. :)

2 missneverfree missneverfree | E-mail | Web | 6. srpna 2014 v 15:23 | Reagovat

Ty vlasové kreace zní dobře, já teď měla červené, růžové, fialové a modré proužky, ale jen křídou na vlasy. Vymyje se mi hned, takže žádná rebelka nejsem. Tedy, což o to, já bych byla, ale je to drahé. :-D
Tvůj blog se mi líbí, určitě se tu ještě stavím. A do zapojila jsem se. :-)

3 missneverfree missneverfree | E-mail | Web | 6. srpna 2014 v 15:24 | Reagovat

[2]: Bez "do" v poslední větě, samozřejmě. Neumím psát. :-D

4 Crimson Lotus Crimson Lotus | E-mail | 6. srpna 2014 v 21:16 | Reagovat

Wau! Čučím jak sůva z nudlí. Holka, dle psaného projevu bych ti tipl mnohem více. :D Minimálně velmi dobrá čtenářka se skvělou slovní zásobou.
Inu, takhle bych se musel vyjádřit ke každé odpovědi. S každou jde totiž naprosto souhlasit, snad jen na tu vyholenou hlavu. :D Mimochodem kamarádky Yaoistky fakt nezávidím. U mne to jsou i "kamarádi"... Ovšem mne to nic víc, než  zarputilé "FUJ", neřekne. Splněno a ještě jednou: Fakt úžasně napsáno! ^_^

Btw. L *RIP*

5 Aky Aky | Web | 6. srpna 2014 v 22:17 | Reagovat

[1]: Číra jsou fajn, ale vzhledem k tomu, že bydlím s rodiči (a ještě nějaký ten pátek budu), nemůžu si něco takového dovolit :D

[4]: Díky, díky a ještě jednou díky :)Stejně si ale myslím, že kamarádky jsou ještě ta lepší varianta :D
S tím věkem je to takové zvláštní, protože žádné číslo nedokáže vystihnout inteligenci nebo dokonce povahu a vlastnosti člověka.

6 Ta "neviditelná" :) Ta "neviditelná" :) | Web | 7. srpna 2014 v 18:18 | Reagovat

já sbírám taky placky mám jich 14 :) a s faktem 11. naprosto souhlasím :) má oblíbená pizza je taky Hawaii. Super odpovědi, líbí se mi když jsou tak hezky rozvinuté a dávají smysl :)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama