WE ARE ALL MAD HERE.

"Žít hudbou byl můj sen.."

#5 Září

11. října 2014 v 13:25 | Aky
Na chvilku předstírejme, že čtyřka tu byla. Prosím.

Poslední dobou je všechno jiný. Navíc, nestíhám. A to do teď jsem ještě nějaký ten volný čas měla.
Chci jenom říct, že mě mrzí, jak teď píšu - už nějaký ten pátek nejsem se svou tvorbou úplně spokojená. Jestli to takhle půjde dál, nejspíš si dám od blogu pauzu.
Tohle jsou písničky, které poslouchám za posledních pár týdnů nejvíce. Nepočítám klasiku, tyhle jsou v mém seznamu téměř nové... Chtěla jsem napsat něco jako, že doufám, že se vám budou líbit. Já už ale nedoufám vůbec v nic.

Basket Case

16. srpna 2014 v 21:32 | Aky
Green Day - Basket Case

Původně jsem k tématu týdne chtěla napsat něco jiného. Mám v rozepsaných článek plný pocitů, ale... Tohle, to je jich mnohem plnější. Dorazila jsem domů z kina, s úsměvem na rtech pustila našeho ven psa a zamířila k sousednímu domu. Nejen, že to bude brzy rok, co tam babi bydlí sama, ale ještě tam bratranec dnes oslavoval narozeniny. Má rozopravovanou druhou polovinu toho a často tam přespává. Chtěla jsem zahnat slepice a zavřít na noc kocoura i psa dovnitř, ale zarazily mě zamčené dveře. A koho to nevidím uvnitř - podobraz zpitého bratrance. No, co jiného bychom čekali, že?

#3 Červenec

27. července 2014 v 21:20 | Aky
Sedmý článek tenhle měsíc... Věřili byste tomu?
Nicméně, tohle je asi to poslední, co zveřejňuji ještě před odjezdem. Vracím se ve čtvrtek, ale opravdu nevím, kdy můžete čekat nějakou další aktivitu. Mám ještě něco málo naplánovaného a přes ten týden určitě něco napíšu, se zveřejňování a hlavně přepisování to už bude těžší. Nicméně, tohle je moje červencová sbírka.

#2 Červen

29. června 2014 v 20:06 | Aky
Poslední dobou jsem trochu aktivnější, než bych do sebe řekla - jeden článek týdně, to není špatné, ne? Je to sice především tím, že mi opravdu sedla témata týdne, ale to ani trochu nevadí. Chtěla bych, alespoň přes tu část prázdnin, kdy budu doma, udržet tohle tempo. Konečně zase píšu něco nového, píšu věci, které mě baví.
Zase jsem odbočila od tématu... No, tohle jsou písničky, které mám pod playlistem "Červen". Tak snad vás alespoň některé zaujmou tolik, jako mne :) (A ano, vím, tenhle článek je tu pozdě...)

#1 - Květen

24. května 2014 v 20:20 | Aky
Poslední dobou je to se mnou těžký, já vím. Jednou jsi nahoře, jednou dole - tak se to říká, ne? Nicméně mě opravdu štve má vlastní lenost a to, že se blogu vůbec nevěnuju. SoulMates mám skoro přepsané, jen opravit chyby a očíslovat kapitoly, takže by se to tu mohlo objevit brzy. Než se k tomu ale dostanu, mám tu něco trochu jiného a nového. Jelikož se snažím udržet si alespoň nějaký hudební přehled a hlavně nerada poslouchám stále stejné písničky dokola (snad kromě Green Day a Sum 41, jelikož jejich písně si mi nikdy neoposlouchaly), přibližně jednou měsíčně si stáhnu (vážně, vážně mě to štve, ale nemám tolik peněz na to, abych si mohla kupovat všechna ta CDčka, která poslouchám...) nějaké další písničky. No a rozhodla jsem se to přidávat i sem, jelikož si to stejně zapisuji a děsí mne prázdnota na tomhle blogu. A tentokrát tenhle projekt neukončím dřív, než s ním budu spokojená.
Takže, moje květnové přírůstky - co si o nich myslíte? :)

State of Shock

14. dubna 2014 v 21:06 | Aky
Green Day - State of Shock (Demolicious - 2014)

Green Day, přicházející staronové CD a nově zveřejněná píseň. Píseň připomínající ty z alba Warning a sakra dobrá. Píseň připomínající Ramones a dobu punk rocku, kterou jsem nikdy nezažila. Tak proč mi na ničem z toho nezáleží a já ji jen poslouchám znovu a znovu?

"And the silence is so loud
Should I be concerned?"

"We want to go to heaven
But no one wants to die..."

Kurt Cobain & "Come As You Are"

5. dubna 2014 v 15:18 | Aky

Kurt Cobain

(20. února 1967 - 5. dubna 1994)


Americký textař, zpěvák a kytarista. Zakladatel grungeové skupiny, kterou snad ani nemusím představovat.
Kurt Cobain a tajemství jeho smrti.

May death never stop you

22. března 2014 v 20:06 | Aky
Nedokážu se vzdát psaní ani blogu. A to už konečně zase píšu! Jenže to nejsou věci, které by měl vidět někdo kromě mne. Nemám tedy nejmenší tušení, jestli se tu v nejbližší době něco objeví. Možná až (jestli?) se dostanu přes tohle období, ty myšlenky, které jsem za několik posledních týdnů sepsala, se tu objeví. A tohle vlastně ani neměl být článek, nemělo to být nic. Jen další nic v mém životě. Slibuju (a to hlavně sama sobě), že nejpozději začátkem dubna tu bude článek, protože ten si prostě nedokážu odpustit. Vlastně už ho mám skoro sepsaný - tenhle duben bude sakra významný měsíc. Taky sem, pokud to někdy dopíšu, hodlám přidat jednu fanfiction... Vím, příběhy nejsou vlastně nic pro mne a většina věcí z toho co píšu nemá žádný děj, jenže tohle je něco, co jsem musela napsat. Řekněme poslání? :D
A když už se konečně dostávám k tématu, o kterém jsem chtěla mluvit, mám na vás jedno otázku. Který Killjoy ví, co je dnes za den? Věřil by někdo tomu, že už je to jeden rok? Dlouho jsem přemýšlela, kterou z písní mám k tomuto článku přidat a ani teď nejsem tak úplně rozhodnutá. Doslechla jsem se však o jakési "Killjoys akci", při které chtějí u 'Welcome to the Black Parade' dosáhnout rekordu v počtu shlédnutí. Tak proč se nepřidat?


To ale neznamená, že sem dokážu přidat pouze jedno video. Myslím, že každý by od nich měl znát ještě minimálně dvě následující písničky...

I'm Not Okay (I Promise)

Fake Your Death

Zakončeme tedy písní Fake Your Death a přemýšlejme... Protože oni tu pro nás budou, dokud je my sami nenecháme odejít. Dokud nevyrosteme a nezapomeneme na hudbu, kterou jsme jako dospívající poslouchali a která nás držela nad vodou. A za nějakých těch deset, patnáct let občas uslyšíme nějakou z jejich písní v rádiu a řekneme si něco ve smysli "Tohle jsem kdysi poslouchal/a, to byly časy," a na všechny ty stavy bezmoci a šílenství zapomeneme. A teď, i když už spolu nehrají, stejně posloucháme jejich hudbu, usmíváme se nad fotkami Franka s Geem, sledujeme všechny klipy k jejich písničkám,... Stále tu jsou pro nás. Jenom ne dohromady. A některý Killjoy by snad chtěl, aby jejich hudba zpopovatěla a zmizelo z ní to kouzlo?
V pondělí vychází album "MAY DEATH NEVER STOP YOU" i s Fake Your Death. Nezapomeňme, ale žijme dál.

Sen o snu

22. února 2014 v 20:06 | Aky
Pamatuje si někdo článek vydaný v září s názvem 'My life in 9 songs'? Ať už tomu budete věřit nebo ne, mám tu jakési pokračování. Původně to měla být jakási série s názvem 'Songs of my life', ale nakonec z toho sešlo. /Jak stále opakuji, jsem nehorázně líná. To je ten důvod, ať už vám kdykoliv budu tvrdit cokoliv./ Jenže tohle blbnutí s texty písniček mě baví a když z toho vznikne něco zajímavého, chci se s tím pochlubit. Vlastně se mi zdálo přesně o tom, co popisují následující řádky. Tak ať se vám to líbí, Puntíčci.

Vánoční nálada

24. prosince 2013 v 9:38 | Aky
Jestli čekáte něco smysluplného, v tomto článku (a ani v jiném na tomhle blogu) se toho nedočkáte. Přináším vám jen tři věci. První z nich je oznámení, že Projekt Optimismus byl oficiálně ukončen a již v něm dále pokračovat nebudu. Druhou věcí je (tedy doufám) dobrá zpráva - v nejbližší době bude jeden až dva další díly SoulMates a mám takový nejasný pocit, že se v nich něco stane :D
No a teď už k věci poslední - tomuto "článku". Neleznete v něm 4 vánoční písničky, které mám ráda. Toť je asi k Vánocům vše, protože na těchto svátcích je mnohem více negativ než pozitiv... 
 

Reklama